آغاز امامت حضرت مهدی (ع)
مسلمانان سراسر جهان، در انتظار منجی هستند و انتظار منجی نه تنها در دین اسلام بلکه در همه ی ادیان وجود دارد. بر اساس تعالیم اسلامى یكى از وظایف مهم هر مسلمان، انتظار ظهور حضرت قائم(عج) است؛ انتظار تحقق وعده الهى بر حاكمیت صالحان و تشكیل دولت اهل بیت رسول خدا(صلی الله علیه و آله) است.

امام زمان(عج) منجی عدالت گستری است که به امر حق تعالی سالها از نظرها پنهان و با ظهور امام، حق بر جهان حاکم می‌شود، آگاهان برای ظهور وی لحظه‌شماری کرده، با بصیرت دینی و خودسازی زمینه آن را فراهم می‌آورند.

حضرت مهدی
 
ولادت حضرت مهدی ،در شب جمعه، نیمه شعبان سال 255 یا 256 هجری بوده است     .
در زمان امامت حضرت هادی(ع) اخباری منعکس شد مبنی بر اینکه بزودی فرزندی به دنیا می آید که کاخ جباران و ستمکاران را سرنگون و عدل و داد را حاکم می کند .

این اخبار و نگرانی از ظهور منجی که پایه های حکومت ستمکاران را متزلزل می کند، حاکمان وقت را بر آن داشت که به هر نحو ممکن از تولد نوزاد در آن سالها جلوگیری کنند ، همانند نمرود و فرعون، غافل از اینکه با خواست و اراده خداوند متعال نمی توان مقابله کرد .

در چنین شرایطی حضرت مهدی تولد یافت اما از نظرها مخفی ماند مگر چند شیعه خاص که به حضور آن حضرت می رسیدند.
حضرت مهدی (عج) پنهان زمدگی می کرد تا امام حسن عسکری (ع) در روز هشتم ماه ربیع الاول سال 260 هجری به شهادت رسید . در این روز بنا به سنت اسلامی می بایست حضرت مهدی بر پیکر مقدس پدر بزرگوار خود نماز گزارد تا خلفای ستمگر عباسی نتوانند جریان امامت را تمام شده اعلام و یا بدخواهان آنرا از مسیر اصلی منحرف کنند و وراثت معنوی و رسالت اسلامی و ولایت دینی را به دست دیگران سپارند .

جعفر، برادر امام یازدهم که به جعفر کذاب معروف بود قصد داشت از موقعیت استفاده کرده و به عنوان جانشین بر پیکر امام نماز بگزارد که در این هنگام حضرت مهدی(عج) بر پیکر پدر حاضر شد.

خبر وجود امام عصر خیلی زود در همه جا پیچید و ستمگران را به تکاپو واداشت تا امام را یافته و آن حضرت را به منظور راحتی ستمکاریهای خود از میان بردارند .

به همین دلیل مشیت الهی بر این بود که  امام مهدی (ع) از نظرها پنهان شود تا از گزند ستمکاران مصون مانده و شیعیان از وجود پرخیر و برکت آن حضرت محروم نگردند و امام(عج) از ظاهرها نهان اما انوار هدایتش همگان را نویدبخش باشد.

نظرات (1) کلیک ها: 517

نظرات اخیر

نمایش سایر نظرات
 انسان به دلیل فطرت خداجوی خود همواره طالب خوبی ها و زیبایی هاست و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام که نماد خوبی ها و کمال زیبایی ها هستند برای انسان زمینی که چشم به آسمان ها دوخته؛ از جایگاه ویژه ای برخوردارند. 

چند سالی است که عاشقان و شیفتگان ابا عبدالله الحسین (ع) در جریان راهپیمایی عظیم و با شکوهی؛ عشق و ارادت خود به امام و مولایشان را بیش از پیش به رخ جهانیان کشیده اند. 

دلدادگان آقا اباعبدالله الحسین (ع) در میان زن و مرد، پیر و جوان با قدم هایی مملو از عشق راه مولایشان را پیش گرفته تا در چهلمین روز عاشقانگی؛ اربعین را در جوار نورانی و قدسی آن حضرت و با حال و هوایی وصف ناشدنی تجربه کنند. اما نکته ای که نمی توان به سادگی از آن گذشت اینکه همواره در اموری که با معنویت بیشتری همراه است این کهنسالان و سالخوردگان هستند که بیشترمشارکت داشته و به چشم می آیند در حالی که در این پیاده روی میلیونی و عرض ارادت به ساحت مقدس سیدالشهدا (ع) جوانان سهم بیشتری داشته و در خیل مشتاقان بیشتر می درخشند.  

راهپیمایان حسینی در این حرکت با شکوه دل هایشان را در دست گرفته و این چنین سفر عشق را آغاز می کنند. سفری که گویای فرهنگ حسینی بوده و عظمت امام حسین (ع) را در چشم و گوش جهانیان طنین انداز می کند. 

در این سفر معنوی تفاوتی نمی کند که متعلق به کدام نقطه از سرزمینی، رنگ و نژاد هم معنایی ندارد، تنها چیزی که مشاهده می شود این که شیعه و سنی دوشادوش یکدیگر خود را به کاروان دلدادگان رسانده تا به دشمنان اسلام ثابت کنند بین صفوف مسلمانان نمی توان فاصله انداخت. در این پیاده روی تنها یک چیز مهم است و آن این که عشق «اباعبدالله» را در سینه پرورانده و در زیر بیرق سیدالشهدا غریو عدالت را سر بدهی... 

شاید بتوان گفت قدم گذاشتن در این راه یک تمرین است. تمرینی برای ایستادگی در مقابل هوای نفس و هر آنچه دنیا را برای ما خواستنی تر می کند. در این راه عشق به مرحله ظهور رسیده و دیگر بار نشان پیروزی را از آن خود می کند. 

اما در این میان برخی از دلدادگان حسینی به دلایلی در خیل عاشقان حضور نداشته و از جاماندگان این سفر معنوی هستند اما با دل هایی جامانده در کربلا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی را پیش گرفته تا به سخنی از امام هادی (ع) که «زیارت عبدالعظیم حسنی در ری به مثابه زیارت امام حسین (ع) است» لبیک بگویند.    

براستی هر حرکت و قدمی که در این راه برداشته شود شیطان را به مرز نا امیدی کشانده و شاید بتوان گفت نیروی عشق در هستی آدمی همان چیزی بود که شیطان باید آن را سجده می کرد. عشقی که زمین و زمان نمی شناسد، فاصله ها را درمی نوردد و در عالی ترین درجه خود «اباعبدالله» الحسین (ع) را خلاصه می شود. 

 
یادداشت از لیلا بیک زاده
نظرات (0) کلیک ها: 1359
ولادت حضرت معصومه


دبیرستان دخترانه غیردولتی مبین پردیس ولادت حضرت فاطمه معصومه و روز دختر را به تمامی دختران مسلمان و بخصوص به دختران خوب و معتقد دبیرستان مبین تبریک می گوید.
حضرت معصومه سلام الله علیها در تاریخ اول ذیقعده به دنیا آمدند. هر چند تاریخ دقیق ولادت ایشان به درستی مشخص نیست.

 
زیارت آرامگاه حضرت فاطمه معصومه به شیعیان سفارش شده‌است. برای نمونه اما رضا علیه السلام فرموده است:
کسی که مرقد مطهر حضرت معصومه را با دانایی و معرفت به حق او، زیارت کند، سزاوار بهشت می‌شود.
 
امام جعفر صادق فرموده اند:
ان للّه حرماً و هو مکه ألا انَّ لرسول اللّه حرماً و هو المدینة ألا وان لامیرالمؤمنین علیه السلام حرماً و هو الکوفه الا و انَّ قم الکوفة الصغیرة ألا ان للجنة ثمانیه ابواب ثلاثه منها الی قم تقبض فیها امراة من ولدی اسمها فاطمه بنت موسی علیهاالسلام و تدخل بشفاعتها شیعتی الجنة با جمعهم
(ترجمه:خداوند حرمی دارد که مکه‌است پیامبر حرمی دارد و آن مدینه‌است و حضرت علی حرمی دارد و آن کوفه‌است و قم کوفه کوچک است که از ۸ درب بهشت سه درب آن به قم باز می‌شود - زنی از فرزندان من در قم از دنیا می‌رود که اسمش فاطمه دختر موسی است و به شفاعت او همه شیعیان من وارد بهشت می‌شوند)
 
و در حدیثی دیگر ازعلی بن موسی الرضا علیه السلام نقل شده است:
هرکس نتواند به زیارت من بیاید، برادرم را در ری یا خواهرم را در قم زیارت کند که ثواب زیارت مرا در می‌یابد.
نظرات (1) کلیک ها: 505

نظرات اخیر

نمایش سایر نظرات
رویا برغمدی  با معدل 19/49 رتبه اول مدرسه
ویدا زیاری  با معدل 18/16 رتبه دوم در مدرسه
سیمین کشوری با معدل 18/12 رتبه سوم

آتیه شعاع شرق با معدل 17/80 رتبه چهارم
شبنم حمیدی با معدل 17/68 رتبه پنجم
ساناز قالبی حاجی وند با معدل 17/43 رتبه ششم

 
نظرات (1) کلیک ها: 624

نظرات اخیر

نمایش سایر نظرات
اسامی نفرات برتر
 

دانش آموزان رشته علوم انسانی دبیرستان مبین بار دیگر افتخار آفریدند.
 
درصد قبولی 100 درصد رشته علوم انسانی در  تمامی دروس
 
رتبه های برتر:
رویا برغمدی   رتبه اول
سیمین کشوری   رتبه دوم
ساناز حاجی وند قالبی  رتبه سوم
نظرات (0) کلیک ها: 702
به مناسبت فرا رسیدن ایام مبارک ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام مراسم افطاری در دبیرستان مبین پردیس برگزار شد.
 
​ متن پیام مدیر دبیرستان برای تشکر از دبیران، دانش آموزان و اولیای گرامی :
سلام خدمت همه ي عزيزانم 
از حضور شما عزيزان ممنونم و از زحمات بي دريغ  و دلسوزانه ي همكاران دفتري خانم ها دابوتي اصلي ربيعي كرمي ريكي و ....و اوليا محترم به ويژه خانم ها جعفري ماندگار فهيمي پور نيكو سرشت غلام زاده حيدري زاده ( سهيلي نژاد) و كليه عزيزاني كه به هر شكلي ما را ياري نمودند و دانش آموزاني كه در إجراي مراسم ياري نمودند صميمانه سپاسگزارم.اميد كه جبران زحمات همه ي شما عزيزان به دست مبارك كريم أهل بيت آقا امام حسن مجتبي به مباركي رقم بخورد.كاستي ها را به دل دريائي تان حلال و عفو بفرماييد.

عکس های مراسم را در اینجا ببینید.

 
ارادتمند همه ي خادمان امام مظلومان عهديه حنيفي
نظرات (3) کلیک ها: 716

نظرات اخیر

 • مهمان - Jason

  wybiel-zeby.net.pl/
  دوست دارم 0
 • مهمان - Simone

  Interpersonal intelligence is one of the most overlooked, underutilized skill sets. In school, even as form our careers or level-up our professional life we sometimes think about technical skills http://heartcareconnect.com/members/chitei82/profile/...
  دوست دارم 0
 • مهمان - Liz

  The Meaning https://calgaryonlinemarketplace.ca/advert/staying-hep-and-cultivated-is-a-well-behaved-thing/
  دوست دارم 0
نمایش سایر نظرات

حدیث روز

حضرت علی علیه السلام اَلْخَيْرُ لا يَفْنى؛ كار خير هرگز فانى نمى شود. شرح غررالحكم: ج 1، ص 229