چگونه بادکنک نسوز بسازیم؟

آتش باعث ضعيف شدن پوسته بادکنک شده و درنتيجه باعث ترکانده شدن آن مي شود. اما  ما مي خواهيم بادکنک را بدون ترکيدن به طور مستقيم روي شعله نگه داريم.  


وسايل مورد نياز:

 
 • دو عدد بادکنک باد نشده
 • کبريت
 • آب
 
دستور کار:
1-   يکي از بادکنک ها را باد کنيد و سر آن را گره بزنيد.
2-  در بادکنک ديگري حدود 60 ميلي ليتر آب بريزيد و سپس آن را باد کنيد.
3-  يک کبريت روشن کنيد و زير بادکنک اولي (بدون آب) قرار دهيد. بگذاريد شعله کبريت به بادکنک بخورد. مي بينيد که بادکنک مي ترکد. 
4-  کبريت ديگري را روشن کنيد. اين بار کبريت را زير بادکنک دوم قرار دهيد. بگذاريد شعله با بادکنک تماس پيدا کند. مي بينيد که بادکنک نمي ترکد و يک تکه دود سياه روي بادکنک تشکيل مي شود. 
نتيجه:

پوشش بادکنک بدون آب در برابر شعله بسيار داغ و در مقابل فشار هواي داخل بادکنک ضعيف مي شود.

اما زماني که آب در بادکنک است بيشترين دماي شعله را به خود جذب مي کند و بنابراين پوشش بادکنک داغ و ضعيف نشده و بادکنک نمي ترکد. 

نکته : آب جذب کننده منحصر به فرد گرما است و به خوبي گرماي شعله کبريت را به خود جذب مي کند.

توجه: این کار را با نظارت بزرگسالان انجام دهید.
نظرات (1) کلیک ها: 390

نظرات اخیر

نمایش سایر نظرات

کلاسهای تابستانی یکی از راهکارهای مهم جهت نیل به اهداف آموزشی در طی سال تحصیلی می باشد شما دانش آموز عزیز با حضور در این کلاسها می توانید نقاط ضعف و قوت خود را یافته و در جهت پیشرفت در زمینه های مختلف کوشا باشید لذا دبیرستان دخترانه مبین این بستر را جهت رشد شما عزیزان فراهم نموده ...لطفا با حضور خود در این کلاسها موفقیت خود را دو چندان نمایید .
طبق برنامه ریزی شورای آموزشی مقرر گردیده بود که افتتاحیه کلاسهای تابستانی با اردوی ویژه برگزار شود اما به دلیل گرمای بی سابقه و عدم صدور مجوز از سوی اداره آموزش و پرورش این امر میسر نگردید لذا شروع تمامی کلاسها از روز یکشنبه ۱۷ تیرماه از ساعت ۸:۳۰صبح می باشد که خواهشمندیم تمامی دانش آموزان در متوسطه ۱ و ۲ در تمامی پایه ها حضور داشته باشند .

با سپاس از توجه شما عزیزان

نظرات (1) کلیک ها: 384

نظرات اخیر

نمایش سایر نظرات
آغاز امامت حضرت مهدی (ع)
مسلمانان سراسر جهان، در انتظار منجی هستند و انتظار منجی نه تنها در دین اسلام بلکه در همه ی ادیان وجود دارد. بر اساس تعالیم اسلامى یكى از وظایف مهم هر مسلمان، انتظار ظهور حضرت قائم(عج) است؛ انتظار تحقق وعده الهى بر حاكمیت صالحان و تشكیل دولت اهل بیت رسول خدا(صلی الله علیه و آله) است.

امام زمان(عج) منجی عدالت گستری است که به امر حق تعالی سالها از نظرها پنهان و با ظهور امام، حق بر جهان حاکم می‌شود، آگاهان برای ظهور وی لحظه‌شماری کرده، با بصیرت دینی و خودسازی زمینه آن را فراهم می‌آورند.

حضرت مهدی
 
ولادت حضرت مهدی ،در شب جمعه، نیمه شعبان سال 255 یا 256 هجری بوده است     .
در زمان امامت حضرت هادی(ع) اخباری منعکس شد مبنی بر اینکه بزودی فرزندی به دنیا می آید که کاخ جباران و ستمکاران را سرنگون و عدل و داد را حاکم می کند .

این اخبار و نگرانی از ظهور منجی که پایه های حکومت ستمکاران را متزلزل می کند، حاکمان وقت را بر آن داشت که به هر نحو ممکن از تولد نوزاد در آن سالها جلوگیری کنند ، همانند نمرود و فرعون، غافل از اینکه با خواست و اراده خداوند متعال نمی توان مقابله کرد .

در چنین شرایطی حضرت مهدی تولد یافت اما از نظرها مخفی ماند مگر چند شیعه خاص که به حضور آن حضرت می رسیدند.
حضرت مهدی (عج) پنهان زمدگی می کرد تا امام حسن عسکری (ع) در روز هشتم ماه ربیع الاول سال 260 هجری به شهادت رسید . در این روز بنا به سنت اسلامی می بایست حضرت مهدی بر پیکر مقدس پدر بزرگوار خود نماز گزارد تا خلفای ستمگر عباسی نتوانند جریان امامت را تمام شده اعلام و یا بدخواهان آنرا از مسیر اصلی منحرف کنند و وراثت معنوی و رسالت اسلامی و ولایت دینی را به دست دیگران سپارند .

جعفر، برادر امام یازدهم که به جعفر کذاب معروف بود قصد داشت از موقعیت استفاده کرده و به عنوان جانشین بر پیکر امام نماز بگزارد که در این هنگام حضرت مهدی(عج) بر پیکر پدر حاضر شد.

خبر وجود امام عصر خیلی زود در همه جا پیچید و ستمگران را به تکاپو واداشت تا امام را یافته و آن حضرت را به منظور راحتی ستمکاریهای خود از میان بردارند .

به همین دلیل مشیت الهی بر این بود که  امام مهدی (ع) از نظرها پنهان شود تا از گزند ستمکاران مصون مانده و شیعیان از وجود پرخیر و برکت آن حضرت محروم نگردند و امام(عج) از ظاهرها نهان اما انوار هدایتش همگان را نویدبخش باشد.

نظرات (2) کلیک ها: 898

نظرات اخیر

نمایش سایر نظرات
 انسان به دلیل فطرت خداجوی خود همواره طالب خوبی ها و زیبایی هاست و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام که نماد خوبی ها و کمال زیبایی ها هستند برای انسان زمینی که چشم به آسمان ها دوخته؛ از جایگاه ویژه ای برخوردارند. 

چند سالی است که عاشقان و شیفتگان ابا عبدالله الحسین (ع) در جریان راهپیمایی عظیم و با شکوهی؛ عشق و ارادت خود به امام و مولایشان را بیش از پیش به رخ جهانیان کشیده اند. 

دلدادگان آقا اباعبدالله الحسین (ع) در میان زن و مرد، پیر و جوان با قدم هایی مملو از عشق راه مولایشان را پیش گرفته تا در چهلمین روز عاشقانگی؛ اربعین را در جوار نورانی و قدسی آن حضرت و با حال و هوایی وصف ناشدنی تجربه کنند. اما نکته ای که نمی توان به سادگی از آن گذشت اینکه همواره در اموری که با معنویت بیشتری همراه است این کهنسالان و سالخوردگان هستند که بیشترمشارکت داشته و به چشم می آیند در حالی که در این پیاده روی میلیونی و عرض ارادت به ساحت مقدس سیدالشهدا (ع) جوانان سهم بیشتری داشته و در خیل مشتاقان بیشتر می درخشند.  

راهپیمایان حسینی در این حرکت با شکوه دل هایشان را در دست گرفته و این چنین سفر عشق را آغاز می کنند. سفری که گویای فرهنگ حسینی بوده و عظمت امام حسین (ع) را در چشم و گوش جهانیان طنین انداز می کند. 

در این سفر معنوی تفاوتی نمی کند که متعلق به کدام نقطه از سرزمینی، رنگ و نژاد هم معنایی ندارد، تنها چیزی که مشاهده می شود این که شیعه و سنی دوشادوش یکدیگر خود را به کاروان دلدادگان رسانده تا به دشمنان اسلام ثابت کنند بین صفوف مسلمانان نمی توان فاصله انداخت. در این پیاده روی تنها یک چیز مهم است و آن این که عشق «اباعبدالله» را در سینه پرورانده و در زیر بیرق سیدالشهدا غریو عدالت را سر بدهی... 

شاید بتوان گفت قدم گذاشتن در این راه یک تمرین است. تمرینی برای ایستادگی در مقابل هوای نفس و هر آنچه دنیا را برای ما خواستنی تر می کند. در این راه عشق به مرحله ظهور رسیده و دیگر بار نشان پیروزی را از آن خود می کند. 

اما در این میان برخی از دلدادگان حسینی به دلایلی در خیل عاشقان حضور نداشته و از جاماندگان این سفر معنوی هستند اما با دل هایی جامانده در کربلا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی را پیش گرفته تا به سخنی از امام هادی (ع) که «زیارت عبدالعظیم حسنی در ری به مثابه زیارت امام حسین (ع) است» لبیک بگویند.    

براستی هر حرکت و قدمی که در این راه برداشته شود شیطان را به مرز نا امیدی کشانده و شاید بتوان گفت نیروی عشق در هستی آدمی همان چیزی بود که شیطان باید آن را سجده می کرد. عشقی که زمین و زمان نمی شناسد، فاصله ها را درمی نوردد و در عالی ترین درجه خود «اباعبدالله» الحسین (ع) را خلاصه می شود. 

 
یادداشت از لیلا بیک زاده
نظرات (1) کلیک ها: 1821

نظرات اخیر

نمایش سایر نظرات
ولادت حضرت معصومه


دبیرستان دخترانه غیردولتی مبین پردیس ولادت حضرت فاطمه معصومه و روز دختر را به تمامی دختران مسلمان و بخصوص به دختران خوب و معتقد دبیرستان مبین تبریک می گوید.
حضرت معصومه سلام الله علیها در تاریخ اول ذیقعده به دنیا آمدند. هر چند تاریخ دقیق ولادت ایشان به درستی مشخص نیست.

 
زیارت آرامگاه حضرت فاطمه معصومه به شیعیان سفارش شده‌است. برای نمونه اما رضا علیه السلام فرموده است:
کسی که مرقد مطهر حضرت معصومه را با دانایی و معرفت به حق او، زیارت کند، سزاوار بهشت می‌شود.
 
امام جعفر صادق فرموده اند:
ان للّه حرماً و هو مکه ألا انَّ لرسول اللّه حرماً و هو المدینة ألا وان لامیرالمؤمنین علیه السلام حرماً و هو الکوفه الا و انَّ قم الکوفة الصغیرة ألا ان للجنة ثمانیه ابواب ثلاثه منها الی قم تقبض فیها امراة من ولدی اسمها فاطمه بنت موسی علیهاالسلام و تدخل بشفاعتها شیعتی الجنة با جمعهم
(ترجمه:خداوند حرمی دارد که مکه‌است پیامبر حرمی دارد و آن مدینه‌است و حضرت علی حرمی دارد و آن کوفه‌است و قم کوفه کوچک است که از ۸ درب بهشت سه درب آن به قم باز می‌شود - زنی از فرزندان من در قم از دنیا می‌رود که اسمش فاطمه دختر موسی است و به شفاعت او همه شیعیان من وارد بهشت می‌شوند)
 
و در حدیثی دیگر ازعلی بن موسی الرضا علیه السلام نقل شده است:
هرکس نتواند به زیارت من بیاید، برادرم را در ری یا خواهرم را در قم زیارت کند که ثواب زیارت مرا در می‌یابد.
نظرات (4) کلیک ها: 864

نظرات اخیر

 • مهمان - hosting

  دوست دارم 0
 • مهمان - Albert Quiroz

  как да уголемим бюста си prášky na zvětšení prsou brust trainieren aumentar pecho roikkuvat rinnat grosse sein természetes mellnagyobbítás http://it.breastxxl.eu kaip padidinti krutine http://lv.breastxxl.eu kosten borstvergroting como aumentar os seios marirea sanilor natural piller för bröstförsto...
  دوست دارم 0
 • مهمان - Albert Quiroz

  anabolinių steroidų tablečių
  دوست دارم 0
نمایش سایر نظرات
رویا برغمدی  با معدل 19/49 رتبه اول مدرسه
ویدا زیاری  با معدل 18/16 رتبه دوم در مدرسه
سیمین کشوری با معدل 18/12 رتبه سوم

آتیه شعاع شرق با معدل 17/80 رتبه چهارم
شبنم حمیدی با معدل 17/68 رتبه پنجم
ساناز قالبی حاجی وند با معدل 17/43 رتبه ششم

 
نظرات (5) کلیک ها: 1024

نظرات اخیر

 • مهمان - hosting

  دوست دارم 0
 • مهمان - William

  Wybielanie zębów po 50. Curaprox Black is White - opinie po nieskutecznej kuracji http://rzesy-leki.pl/biotebal-rzesy-xxl-opinie-nie-nie-i-jeszcze-raz-nie/
  دوست دارم 0
 • مهمان - Paul

  http://www.rationalsblog.com.ng/author/suscsina84 Tired of plucking, waxing or losing those unwanted hairs from your structure? Then go for an alternate method of hair removal like laser hair fading. The biggest disadvantage with other methods of hair removal is you need to carry on and maintain con...
  دوست دارم 0
نمایش سایر نظرات

حدیث روز

حضرت علی علیه السلام اَلْخَيْرُ لا يَفْنى؛ كار خير هرگز فانى نمى شود. شرح غررالحكم: ج 1، ص 229