اگه هنوز برای نشستن پای درس مشکل دارید و نمی تونید به حد قابل قبولی برای درس خوندن وقت بذارید، به عنوان یه راهکار عملیاتی، پیشنهاد میکنم، با یه برنامه سبک اما مداوم و منظم شروع کنید. این کار دقیقا حکم گرم کردن ذهن قبل از شروع برنامه سنگین درسی رو داره. برنامه تون باید جوری باشه که در اون به هیچ وجه احساس فشار نکنید. حتی شده روزی یک ساعت خوندن روزنامه وار متن درس های عمومی یا ورق ورق زدن جزوه درسهای اختصاصی.

 

- باید این برنامه منظم رو ادامه بدید و بعد از مدتی آروم آروم به حجم و عمق مطالعه اضافه کنید. تاکید میکنم که این روند باید "آهسته" و "مداوم" صورت بگیره. منظورم اینه که هرچند برای شروع، برنامه سبکی دارید اما همین برنامه سبک  رو باید بطور مداوم و روزانه پیش ببرید.

 

-در هر مرحله، اول سعی کنید به شرایط اون مرحله عادت کنید و بعد برای اضافه کردن به حجم مطالعه تون برنامه بریزید.

 

-اگر بتونید این روند رو درست مدیریت کنید، بعد از مدت کوتاهی میتونید به حد قابل قبولی از زمان و عمق مطالعه دست پیدا کنید.

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

حدیث روز

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323