سلام به بچه های گلی که انگار همین دیروز شروع مدرسه را جشن گرفته اند. انگار هنوز از اول مهر چیزی نگذشته و هنوز آن صبحگاه باشکوه، در ذهن ها موج می زند. 

 

"دختران گلم اگر با برنامه ریزی به پیش روید هیچ گاه دچار شکست نمی شوید."

الان که به شب های امتحان نزدیک شده اید معنی آن جمله ها را بهتر می فهمید. جمله هایی که شاید در آن روزها خیلی زود بود اما دیدید که چه زود دیر شد.

می خواهم توی این شب های مهم چند نکته ای با هم صحبت و یا به قولی درد دل کنیم.

دختران گلم شب های امتحان، موقع  انتقام گرفتن از خودتان نیست.

یکی از مسائلی که باعث عدم موفقیت شما در شبهای امتحان می شود کم خوابی و یا اصلا نخوابیدن است.

دوستان خوبم! توجه داشته باشید این مسأله فقط باعث می شود قوای جسمانی شما تحلیل رفته و نتیجه ی خوبی دربرندارد. و به قولی بیدار ماندن چشم ها اتفاق افتاده در صورتی که ذهن خسته ی شما خوابیده است.

مورد دیگر نخوردن تغذیه مناسب است که شما را دچار سوء هاضمه کرده و باعث سردرد و معده دردهای شدید می شوید و این مسأله را به امتحان ربط می دهید که شاید اضطراب دارید.

خوردن مغزها، مایعات به اندازه کافی، سبزیجات تازه، دم نوش های گیاهی مفید به جای خوردن قهوه و نوشابه های انرژی زا را به شما توصیه می کنم.

و مورد بسیار مهم دیگر در شب های امتحان، دور کردن استرس های بی مورد است . زیرا شما با این کار خودتان را اذیت می کنید و مرتبا احساس می کنید هیچ چیزی بلد نیستید. در حالیکه اگر خوب یادداشت برداری کرده و خوب مطالعه داشته باشید حتما نتیجه ی این ایام به شیرین ترین اوقات زندگی شما تبدیل می شود.

 و در نهایت دقت داشته باشید :

موفقیت با برنامه ریزی صحیح انجام می شود.

 

افسانه دابوتی - معاون متوسطه دوم دبیرستان دخترانه غیردولتی مبین پردیس

 

 

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

حدیث روز

امام علی علیه السلام: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور غررالحكم / حدیث 8620