موضوع انشا:
قلب خود را دوست دارید به چه کسی هدیه کنید
ساعت انشا بود ،معلم آمد سر کلاس و پای تخته موضوع انشا جدید را نوشت .قلب خود را دوست دارید به چه کسی هدیه کنید. همه مشغول کار شدیم و بعد از یک ساعت انشا تمام بچه ها تمام شد و معلم از بچه ها خواست که انشای خود را بخوانند همه خواندند و نوبت من فرا رسید.پا شدم و انشا خود را خواندم.
موضوع انشا :دوست دارید قلب خود را به چه کسی هدیه دهید. بوم بوم بوم .صدای قلبم است که داره می تپه. نمی دانم می خواهم چه کار کنم .نمی دانم که می خواهم قلبم را به کی هدیه کنم. قلب من با شنیدن جمله آخر من ترسید و تند تند زد .بوم بوم بوم بوم.
گفتم: نترس قلب کوچولوی من ،من ترا خیلی دوست دارم و من تورا به کسی هدیه می دهم که مثل من عاشق تو باشد.خیلی فکر کردم ناگهان در ذهنم جرقه ای زد. بلند شدم و داد زدم :آهان فهمیدم که می خواهم تورا به چه کسی هدیه بدهم .
قلبم هیجان زده پرسید:به چه کسی؟؟؟
گفتم: به آن کسانی که از نداشتن قلب می خواهند جان خود را از دست بدهند و دنبال یک قلب سالمند.
قلبم پرسید :هان!!! هان چی داری میگی ؟؟؟
گفتم : به همان مریض هایی که دنبال یک قلبند و پیدا نمی کنند. قلبم کمی از ترسش ریخت و گفت: حالا که می دونم به کی میخوای بدی آروم شدم،خوشحال و شاد شدم که میخوام جون یک نفر را نجات بدم.


پارمیدا فراهانی
سال 93


به نام خدا
موضوع:پاییز

همه ی فصل ها زیبا هستند وشباهت ها و قشنگی های خودشان را دارند.
اما فصل پاییزازهمه ی فصل هازیباتراست درفصل پاییزبرگ درختان به رنگ زردونارنجی و گاهی قرمز میشود در پاییز باران میبارد و باران شادی بخش روح انسانهاست وقتی باران میبارد بوی خوش خاک بلند میشود برگدرختان اهسته بر زمین میریزند.
خودشان را به دس بادمیسپارند تا باد مسیر زندگیشان را مشخص کند فصل پاییز را دو.ست دارم چون فصلی رنگارنگ است و ما از این انشا نتیجه میگریم که همه ی این زیبایی ها فقط کار یک نفر میتواند باشد ان هم خداوند کریم و مهربان است که به وجود اورنده ی زمین و اسمان هاست
ما باید شکر گزار نعمت هایش باشیم و قدر این همه نعمت زیبا را بدانیم.
نام : سماصراف

 


به نام خدا
انشا:پاییز


دوباره پاییز رسید . من فصل پاییز راخیلی دوست دارم .
بخاطرباران هایش بخاطر هوای خوبی که دارد بیشتراز همه بخاطرشروع سال تحصیلی صدای خش خش برگ ها هوای بارانی وای من عاشق بارانم امروزکه روزدوم مدرسه ها است خیلی خوشحالم ولی از این که برگ درختان میریزد و انها بدون لباس میشوند ناراحت هستم .
به امید دیدارتاپاییزی دیگر........

 


 

به نام خدا
باران چه نام زیباییست حتی با شنیدن این نام ادم ارمش خاصی میگیرد دوباره باران دارد میبارد و انسان ها را به فکر وا میدارد من باران را خیلی دوست دارم زیرا به من ارامش خاصی میدهد همه ی مردم دنیا باران را دوست دارند ولی خیلی از کشور ها از این نعمت زیبا و الهی محروم هستند ما باید قدر این نعمت زیبا را بدانیم وقتی باران میبارد تمام ادم ها به بدی های خود می اندیشند و سعی میکنند در هنگام بارش باران تمام کینه های خود را از دیگران از بین ببرند و حالا باران به اتمام میرسد و رنگین کمان به وجود میاید هنوز هم ان نم زیبای باران بر روی زمین باقی مانده است من عاشق این بوی زیبای باران هستم

الناز برزیگر

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

حدیث روز

امام صادق (سلام الله علیه) : صَلاةُ مُتَطَيِّبٍ أفضَلُ مِن سَبعينَ صَلاةً بِغَيرِ طيبٍ. نماز شخص خوشبو برتر از هفتاد نماز بدون بوى خوش است. الصلاة: ص 51 ح 148